بررسی مشخصات و کاربرد سوله

بررسی مشخصات و کاربرد سوله

در این بخش به بررسی مشخصات و کاربرد سوله می پردازیم. از سوله عموماً برای سالن های صنعتی و ورزشی از سوله استفاده می کنند و از جمله سازه هایی با مقطع متغیر برای ایجاد سالن صنعتی است . متغیر بودن وزن و ابعاد سازه وابسته به نوع کارکرد آن واحد صنعتی است.

اصلی ترین عامل تعیین کننده در وزن سالن های صنعتی:

ارتفاع ستون ها (هنگام استفاده از جرثقیل سقفی)

منطقه استقرار سوله متناسب با سرعت وزش باد و حداکثر بارش برف

میزان دهانه سالن

 

سوله از آن دسته سازه های پیش ساخته فولادی است که در جهان بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. چیزی در حدود ۹۰ درصد از صنایع مختلف در جهان مانند دامداری ها، انبارها، سالن های ورزشی و… از این سازه استفاده می کنند.

با توجه به ابعاد سازه که شامل دهانه، ارتفاع، طول و میزان تحمل بار باد و برف در منطقه هنگام طراحی از اشکال مختلفی در طراحی سازه استفاده می گردد. پیش بینی ابعاد دقیق سوله از جمله مواردی است که در صرفه جویی اقتصادی نقش زیادی دارد

کاملا واضح است که چنانچه مهندس محاسب، بهترین سازه را طراحی کند اما در جریان ساخت اصول جوشکاری رعایت نشود و همچنین از پیچ و مهره استاندارد در اتصالات استفاده نگردد و یا زنگ زدایی و رنگ آمیزی و قرارگیری صحیح قطعات به درستی صورت نپذیرد، سازه فاقد کارایی و ایستایی لازم خواهد بود.

لازم است که ساخت قطعات به صورت کاملا استاندارد صورت پذیرد و هر زمان که نیاز بود خریدار بتواند از روند پیشرفت کار بازدید به عمل بیاورد.

 

مراحل طراحی سازه ی سوله

برای هر قرارداد به صورت جداگانه باید نقشه های اجرایی و همچنین دتایل و اجزا سازه تهیه و دستور اجرای آن صادر شود. کلیه ی بازرسی های فنی و کنترل کیفیت به عهده طراح و یا نماینده او می باشد.

محاسبات سازه توسط فرد و یا شرکت مشاوره ذیصلاح به کمک نرم افزار Safe و Etabs و یا Sap2000 انجام می گیرد. همچنین نقشه های اجرایی فونداسیون نیز پس از طراحی توسط شرکت مشاور به کارفرما تحویل داده می شود.

با توجه به استاندارد سازمان برنامه در ایران شیب تا ۲۰ درصد، مقدار بار برف به ۴ بخش تقسیم می گردد: ۲۵، ۹۰، ۱۵۰ و ۲۰۰ کیلوگرم بر متر مربع. که بیشتر سفارش ها به طور میانگین برای بار برف ۱۵۰ کیلوگرم در نظر گرفته می شود. طبق استاندارد سازمان برنامه میزان بار وارده توسط باد در مناطق مختلف ایران چیزی در حدود ۹۲ کیلوگرم بر متر مربع  نشان داده شده است.

 

حال به بررسی انواع سوله می پردازیم:

  • سوله تک دهانه که به صورت ۸ می باشد
  • سوله با دو یا چند دهانه، با ستون مشترک که به صورت ۸۸ یا ۸۸۸ یا ۸۸۸۸ می باشند.
  • سوله دو دهانه به صورت ۸
  • سوله مدور
  • سوله چند ضلعی

 

ابعاد و مشخصات ظاهری سوله

سازه به صورت یک قاب فلزی می باشد که می تواند به شکل یک قاب ساده و یا مرکب باشد که با یک ستون در وسط، یا ستون ترکیبی در وسط، با شیب یک طرفه که بتوان از آن برای به عنوان نورگیر و روشنایی در سقف استفاده کرد. یک طرف و دو طرف سایبان نیز می تواند در اطراف سالن نصب شود. لازم به ذکر است در سالن های تولیدی نصب جرثقیل سقفی بسیار رایج است.

سالن سوله می تواند تا دهانه ۶۰ متر تولید شود که عموماً این دهانه بین ۱۰ تا ۲۵ مورد نیاز است که به صورت یک قاب ساده طراحی می گردد. به طور معمول یک سوله در صنایع مختلف با عرض ۲۰ متر و ارتفاع ۶ متر ساخته می شود.

 

اجزای اصلی یک قاب فلزی پیش ساخته عموماً تشکیل شده اند از:

ستون (column)

رفتر وال پست ( (wall post)

پرلین یا (z purlin)

تیر کرین (crane Beam)

میل مهار یا سگراد( anchor rode )

بولت (Bolt)

بادبند

سقفی و دورتادور (Brace)

کف ستون (Base plate)

قوطی( Box)

تیر (Beam)

آبچکان تکیه گاه جرثقیل یا براکت مراحل اجرای پروژه

مراحل کلی پروژه سوله سازی

حال به بررسی مراحل کلی پروژه سوله سازی خواهیم پرداخت، از آنجا که کاربرد سوله بیشتر در موارد صنعتی است، از لحاظ طراحی با سایز سازه های رایج متفاوت است.

بخصوص آن که قاب های بکار رفته در این سازه دارای شیب می باشد و طول دهانه بکار رفته در آن بزرگتر می باشد و به علت بزرگ بودن ابعاد تیر و ستون نمی توان نمی توان پروفیل های مورد نیاز را از بازار تهیه کرد و باید در کارخانه اقدام به ساخت آن نمود که در اصطلاح به آن تیر ورق می گویند.

کلیه ی عملیات ساخت و مونتاژ سازه در داخل کارخانه انجام می گردد که شامل عملیات برشکاری، مونتاژ اولیه، جوش اولیه، مونتاژ نهایی، جوش نهایی، تمیزکاری، رنگ نصب سوله و نصب اسکلت فلزی در محل صورت می پذیرد.

علاوه بر انجام موارد گفته شده باید برخی از قطعات دیگر مانند پیچ و مهره نیز به محل احداث سوله منتقل شود و پس از آن به وسیله جرثقیل و تیر و ابزار عملیات نصب نهایی انجام گیرد.

از آنجا که کاربرد سوله بیشتر در موارد صنعتی است، از لحاظ طراحی با سایز سازه های رایج متفاوت است. بخصوص آن که قاب های بکار رفته در این سازه دارای شیب می باشد و طول دهانه بکار رفته در آن بزرگتر می باشد و به علت بزرگ بودن ابعاد تیر و ستون نمی توان نمی توان پروفیل های مورد نیاز را از بازار تهیه کرد و باید در کارخانه اقدام به ساخت آن نمود که در اصطلاح به آن تیر ورق می گویند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *