خرید سوله های دست دوم

خرید سوله های دست دوم

سوله دست دوم و کارکرده به سازه ای اطلاق می شود که قبلاً از آن استفاده شده است و در حال حاضر خریدار به جهت صرفه جویی و هزینه ی کمتر اقدام به خرید آن می کند. همانطور که گفته شد، علت مهمی که باعث می شود تا خریدار میل به خرید سوله های دست دوم داشته باشد قیمت پایین آن می باشد، اما باید به این نکته دقت داشت که هرگز کیفیت را فدای قیمت پایین این سازه ها نشود. زمان خرید آن باید از فروشنده بابت استحکام و کیفیت سازه خریداری شده ضمانت طلب شود. تا چنانچه پس از نصب آن، هزینه ی اضافی بابت تعمیر و تعویض قطعات فرسوده به هزینه های اولیه اضافه نگردد و برآورد اولیه قیمت زیر سوال نرود.

ابعاد سوله های دست دوم

از مواردی که هنگام خرید باید به آن توجه نمود، ابعاد سوله های دست دوم است. طول، دهانه، و ارتفاع باید با توجه به نیاز و درخواست خریدار و همچنین نوع کاربرد مد نظر قرار گیرد. نکته ی دیگری که باید به آن دقت نمود این است که سوله خیلی کهنه و فرسوده نباشد تا زمان بهره برداری از آن پاسخگوی نیاز کارفرما باشد.
نکته ی حائز اهمیت دیگری که باید به آن اشاره کرد، وزن آن است که می تواند بسیار تأثیرگذار باشد، زیرا سنگین بودن وزن سازه موجب افزایش هزینه های حمل و نقل و همچنین نصب سازه می شود و در همین راستا باعث افزایش زمان نصب نیز می گردد.
مورد دیگری که باید به آن دقت داشت این است که سازه های دست دوم باید در محل هایی نصب شوند که شهرداری و نظام مهندسی در آن مناطق نظارت نداشته باشند، زیرا با توجه به این که این سوله ها دست دوم می باشند، ممکن است مورد تأیید آنها قرار نگیرد.
کیفیت سوله های دست دومبراساس برخی موارد کیفیت سوله های دست دوم تعیین می شوند که می توان به روش ساخت و اینکه به چه روشی ساخته شده است،‌ و تاریخ ساخت به دلیل اینکه سازه های کهنه و قدیمی فاقد کارایی لازم می باشند، بنابراین بهتر است این سازه ها مورد استفاده قرار نگیرد،‌ زیرا هزینه های زیادی را به خریدار تحمیل می کند.

خرید و فروش سوله دست دوم

شرکت های زیادی در سراسر دنیا و همچنین در کشور ایران که به خرید و فروش سوله دست دوم در انواع متفاوت تیر ورقی، سازه های خرپایی و یو بی ام کرده اند که به علت دارا بودن مزایایی که بیشتر آن سرعت در ساخت و مقرون به صرفه بودن می باشد، از محبوبیت بالایی در بین صنعتگران و صاحبان صنایع مختلف که نیاز به محیط وسیع و مسقف و در عین حال دارا بودن انسجام و استحکام زیاد می باشند، قرار گرفته است.
سوله های خرپایی از بهترین نوع سازه ها در بین انواع دیگر آن می باشد، زیرا بدون محدودیت در ساخت آن، می توان برای انواع مشاغل و کاربردهای مختلف مورد بهره برداری قرار داد، و با توجه به استقبال زیاد، فروش این سازه ها در مدل های سبک و فوق سبک رایج گردیده است. هزینه ی پایینی با توجه به دارا بودن امکانات و مزایای بالا صرف می گردد، و در عین حال انسجام زیادی را در برابر شرایط مختلف جوی و انواع بارهای گوناگون برای مصرف کننده فراهم می کند.

 

سوله ی مدرن یو بی ام

بعد از معرفی سوله های خرپایی، به معرفی سوله مدرن یو بی ام (UBM) می پردازیم. این سازه از فروش بالایی به نسبت سازه های مشابه خود برخوردار است. از مزیت های آن می توان به سرعت ساخت بسیار بالا، کاهش هزینه تا ۵۰ درصد نسبت به سایر سازه ها اشاره نمود. در این بین نباید محدودیت استفاده از ارز فراموش کرد.
در این بین ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که فروش انواع دست دوم آن در برخی از شرکت ها اتفاق می افتد که بار مالی کمتری را به خریداران تحمیل می کند. که البته باید در نظر داشت که در کنار صرفه اقتصادی آن به نوع کاربرد سازه نیز باید دقت کرد و عیب های احتمالی آن ها رفع شده و درست نصب شوند.

خرید سوله های دست دوم

در حال حاضر استفاده از سوله ها به دلیل فضای کمی که اشغال می کنند و پایین بودن هزینه ها و همچنین قابلیت دمونتاژ نسبت به سایر سازه های بتنی افزایش رو به رشدی داشته است. این سازه های فلزی برای کاربری های مختلف مناسب می باشند.
ساختن سوله یک کار تخصصی است که نیازمند اطلاعات کارشناسانه دارد، در نتیجه برای خرید یک سازه در ابتدا باید شرکت سازنده ی خود را با توجه به رعایت استانداردهای ساخت و دارا بودن تجربه ی کافی در ساخت سوله های مختلف انتخاب نمود. مشاوران شرکت با در نظر گرفتن مبلغی که خریدار می خواهد هزینه کند و همچنین نوع سازه ی انتخابی، نو و یا دست دوم، موارد پیشنهادی خود را ارائه می دهند. چنانچه خریدار از منبع مالی محدودی برخوردار باشد و ظاهر سازه برایش چندان مهم نباشد و درصدد راه اندازی شغلی نوپا باشد، گزینه ی سازه دست دوم می تواند مناسب باشد و در صورتی که انتخاب مناسبی داشته باشد، در هزینه های جاری صرفه جویی بسیار زیادی انجام می گردد.

حال در انتخاب سوله دست دوم توجه به برخی موارد مانند وزن کل سازه، رنگ مورد استفاده، پوشش اسکلت و عمر آن از اهمیت بسزایی برخوردار است. سوله های دست دوم، سازه های استفاده شده ای هستند که پس از دمونتاژ در انبارها دپو می گردند و در برخی صنایع مانند اتومبیل سازی و مرغداری و… مورد استفاده قرار می گیرند.

مزایای خرید سوله های دست دوم:

مقرون به صرفه بودن
صرفه جویی در زمان راه اندازی
حق انتخاب بین انواع سازه با توجه به میزان بودجه
با تمام این توضیحات بهتر است به جای دست دوم، از سازه نو به جهت کیفیت مصالح و طول عمر بیشتر سازه استفاده شود، و برای همه ی مشاغل استفاده از سازه دست دوم پیشنهاد نمی گردد. خریداران سوله های نو به ۳ گزینه مواجه هستند که عبارتند از سازه های فلزی – سازه های خرپایی – سازه های UBM که با توجه به ویژگی ها، قیمت و شرایط مکانی خریدار ممکن است هریک از آنها را انتخاب نماید. با توجه به مزیت هایی که سازه های خرپایی نسبت به سایر سازه های مشابه خود به دلیل مقرون به صرفه بودن و قابلیت نصب مجدد دارند، امروزه از طرفداران بیشتری برخوردار هستند.

فروش سوله های دست دوم

در چند سال اخیر فروش سوله در گستره ی صنعت ساخت آن رشد چشمگیری داشته است. فروش سوله می تواند به صورت نو و یا دست دوم باشد. برای فروش سازه های دست اول عوامل مهمی می تواند تأثیرگذار باشد که در زمان خرید باید به آنها توجه نمود:

– سال ساخت آن
– کیفیت ساخت سازه
– میزان فرسودگی سازه
– نوع سوله

افرادی که در زمینه فروش این سازه فعالیت می کنند، قیمت خرید و فروش آن را براساس موارد ذکر شده تعیین می کنند. قطعاً سازه هایی که سال ساخت پایین تری داشته باشند از قیمت بالاتری برخوردار هستند. کیفیت سوله نیز مسأله مهم دیگری است. زیرا هر چقدر سوله دست اول و یا دست دوم از قطعات و مصالح مرغوبی ساخته شود بر قیمت فروش آن نیز تأثیر می گذارد.

مقدار فرسودگی سوله در سازه های دست دوم یک نکته مهم به شمار می رود. چنانچه سال ساخت سوله متعلق به گذشته دورتر باشد احتمال فرسودگی نیز بیشتر می گردد و در این حالت از قیمت پایین تری نیز برخوردار است. البته اگر سوله از مصالح مرغوبی ساخته شده باشد امکان فرسودگی نیز کمتر می گردد. اما باز هم از قیمت پایین تری برخوردار است.

تأثیر نوع سوله در قیمت فروش آن

همان طور که گفته شد،‌ سوله ها دارای سه نوع مختلف می باشند و قیمت فروش نیز تا حدودی به مقدار مصالحی که در آن به کار رفته وابسته می باشد. با توجه به این که سوله های تیر ورق، از سابقه ی ساخت بیشتری برخوردار هستند و نوع ساختار سازه ای آن به گونه ای است که میزان مصرف فولاد در آن زیاد و کیفیت مصالح آن مرغوب است. همچنین سازه ی UBM نیز همانند نوع تیرورق از مقدار زیادی فولاد تهیه می گردد، اما در مقایسه با تیرورق از کیفیت بیشتری برخوردار می باشد و به همین علت از قیمت بالاتری بهره می برد. در مقایسه با دو سازه ی ذکر شده، سوله های خرپایی از نظر کیفیت و ایستایی به مراتب بالاتر، و از لحاظ وزن و قیمت بسیار پایین تر می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *